علف خرس که می گن اینه؟

چرا می گویند کشور ما ثبات اقتصادی ندارد؟ هان؟!

دیروز شنیدم که چندی پیش رسانه های ترکیه خبر از کشف و ضبط کامیونی داده اند که از ایران به ترکیه وارد شده است. محتویات این کامیون چنان ارزشمند بوده است که چشم آنها را گرفته و آنها مایل نیستند پسش بدهند: مبلغ هفت و نیم میلیارد دلار پول به همراه بیست تن شمش طلا (که جمعا معادل هجده و نیم میلیارد دلار است)... این مبلغ را که معادل بودجه ی چند کشور کوچک است، یک تاجر ایرانی بار کامیون کرده و به همراه دو پیک، راهی ترکیه کرده است! پس از رسیدن به ترکیه، آن دو پیک به دلیل نا معلومی فرار می کنند و الان، آن پول ها در خزانه ی ترکیه است!

شنیدن چنین خبری وقتی هوش از سر آدمی می برد که شما بفهمید که این مقدار پول و طلا، در آبان ماه سال گذشته از کشور خارج شده است و ما این خبر را الان می شنویم. یعنی یک تاجر با شنیدن زمزمه ی بحران اقتصادی در غرب، تصمیم می گیرد که پول هایش را در همان غرب سرمایه گذاری کند! سپس او این همه پول نقد و طلا را با دو نفر همراه روانه ی خارج می کند. در راه هم گمرکی، چیزی، جلوی راهش را نمی گیرد. حالا اگر این کامیون داخلش مواد مخدر بود و می رفت تا جوانان کشور های همسایه را به بلای خانمان سوز اعتیاد بکشاند، تا الان چند بار صحنه ی به آتش کشیدنش را در تلویزیون دیده بودیم.

در این که این بنده ی خدا پولش را در کامیون نگه می دارد، به او خرده نگیرید چون شاید نتوانسته بانکی پیدا کند که این همه پول در آن جا بشود، و یا اصلا چه بانکی هست که این همه پول را ببیند و نپرسد که شما این ها را از کجا آورده اید؟  بیش از دو نفر پیک هم نیاز نبوده، چون هیچ دزد عاقلی هم چنین پولی را یک جا نمی دزدد چون برایش  درد سر می شود. حساب کنید به محض ورود به هر کشوری، آن را  می گیرند و برای خودشان بر می دارند و صدایی هم از هیچ کس در نمی آید.

به نظر من این تاجر محترم اشتباه کرد... با این پول می توانست تعداد تقریبا بی شماری حساب  قرض الحسنه و پس انداز و ... در بانکهای خودمان باز کند و علاوه بر پاداش کار نیک(!) خود، از جوایز و هدایای مادی و معنوی آنها بهره مند گردد. فکرش را بکنید... هزاران دستگاه ریو، مزدا٣ و کمک هزینه ی مادام العمر زندگی... همه را برنده می شد. بعد یکی از ریو ها را برای خودش بر می داشت و بقیه آنها را می فروخت و با پولش می رفت خارج!! ( چه کسی حوصله دارد کار تولیدی بکند؟ )

ولی الان چه؟

از دار دنیا همین یک کامیون پول را داشته که آن را هم دیگر ندارد. همین روز هاست که اداره ی مبارزه با قاچاق ترکیه، کامیون و پولها را جلوی چشمش آتش بزند و او را تحویل ایران بدهد.  ضمنا او هیچ کار نیکی نکرده و هیچ جایزه ای هم نبرده است. سپس مجبور است چون پولی ندارد، به یک کار تولیدی مشغول بشود و دیگر رنگ آن پول ها را هم نبیند.

 نتیجه : همانطور که می بینید خروج چنین مبلغی، اقتصاد ما را فلج نکرد (چه بسا ورم پول های داخل کشور را هم خوابانده باشد) ... او با این کار فقط خودش را بد بخت کرد!

 

 

/ 16 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
negin.googoo

مرسی که بهم سر زدییییییییییی[چشمک]

الهام

... باید بخندیم یا گریه کنیم ؟ ... لهام ...

بهانه

قضیه شبیه همون دانشمندیه که سوادشو با الاغ میبرده این ور اون ور بیچاره هیچ وقت فکر نمیکردم که یه روزی میشه که واسه یه میلیاردر غصه بخورم!!

حامد

مطالبت واقعا عالیه. خوشحالم هنوز بچه های طنز نویس قلم می زنن. ترجیح می دم بیشتر وقتم رو تو وبلاگهای طنزی مثل وبلاگ شما بگذرونم. لینک می دم اگه خواستی تبادل لینک کنیم.

حامد

مطالبت واقعا عالیه. خوشحالم هنوز بچه های طنز نویس قلم می زنن. ترجیح می دم بیشتر وقتم رو تو وبلاگهای طنزی مثل وبلاگ شما بگذرونم. لینک می دم اگه خواستی تبادل لینک کنیم.

حامد

مطالبت واقعا عالیه. خوشحالم هنوز بچه های طنز نویس قلم می زنن. ترجیح می دم بیشتر وقتم رو تو وبلاگهای طنزی مثل وبلاگ شما بگذرونم. لینک می دم اگه خواستی تبادل لینک کنیم.

مهرپویا

سلام... مطلب طنز زیبایی بود. و زیباییش بیشتر از این بود که فقط یه مطلب طنز بود بشین حساب کتاب کن ببین اصلا چنین اتفاقی امکان پذیر هست. کی میتونه همچین ثروتی رو که اگر داشته باشه به پول نقد و طلا تبدیل کنه و بریزه پشت کامیون! درش رو پلمپ کنه گازش رو بگیره که ، یاعلی ما رفتیم تو غرب سرمایه گذاری کنیم!! به نظر شما خروج چنین سرمایه نجومی از چرخه اقتصادی یه کشور هیچ سر و صدایی نداره؟؟ بیاندیشیم یاعلی[گل]

من مسلمم

یه سری نکات رو نگفتی اولیش این که تا به دولت و نظام وصل نباشی نمی تونی این حجم پول رو از مملکت بدون گیر دادن خارج کنی بعدشم اینقدر شایعه پراکنی نکن.اینا حرفای ضد انقلابه.مگه ندیدی همه تکذیبش کردن :دی الانم چشمشون کور برن کار تولیدی بکنن دوباره پول دار بشن برن تو کار دلالی :دی

مژگان امینی

داشتم فکر می کردم بعد از بازنشستگی چه کار کنم که بیشتر به درد مردم بخوره؟آشپزی خوبه یا بانکداری؟